شبکه های اجتماعی ما:
حمل بار جاده جنوب

با ۱۰ استارتاپ‌ برتر حمل‌ونقل آنلاین جهان آشنا شوید

حمل و نقل جهانی رو به پیشرفت است و هم‌بسته با آن حمل‌ونقل جاده‌ای که در حمل و نقل بار بیش‌ترین کاربرد را دارد، روبه‌رشد گذاشته است. بسیاری از متخصصان پیش‌بینی می‌کنند در آینده‌ی نزدیک سرمایه‌گذاری‌های کلانی در این حوزه برپا می‌شود- هم‌‌چنان‌که در چند در همین چندسال نیز استارت‌آپ‌های موفقی در این صنعت جهانی پا گرفتند و جابه‌جایی دیجیتالی کالاها را در کشورهای مختلف آمریکایی، اروپایی و آسیایی پیش گرفته‌اند. بیایید به برخی از آن‌ها نگاهی بیندازیم؛ حمل بار جاده جنوب

کُویُوتو- آمریکا

کویوتو لجستیک یک شرکت حمل و نقل در آمریکا و کانادا است که در سطح‌های مختلف سرویس‌هایی گوناگو.نی را با کانتینرهای عادی، یخچالی و کف تخت فراهم می‌کند.

نکته قابل توجه این‌که این استارتاپ به چنان ارزشی رسید که شرکت پست یونایتد پارسل سرویس به قیمت ۱.۸میلیارد دلار آن را خرید.

کُنوُی- آمریکا

در وب سایت این کمپانی تاکید شده که ثبت سفارش حمل و نقل به آسانی خرید از سایت آمازون است. این استارتاپ در حوزه حمل‌ونقل محلی و منطقه‌ای فعال است. یعنی کنوُی برای پیوند سریع و به‌صرفه میان مشتریان و نزدیکترین شرکت باربری از نوترین فناوری ها بهره گرفته است.

البته تاکید روی آمازون بی‌راه نیست چرا که مدیرعامل آمازون در کنار موسسان و مدیران عامل سایت‌های معتبری از قبیل eBay، Salesforce، Dropbox، Expedia، Instagram و KKR ۱۰۰میلیون دلار سرمایه برای این شرکت تامین کرده است.

دافت- آمریکا

دافت با تعرفه های مقرون‌به‌صرفه و نرم‌افزاری ساده می‌خواهد به ۵۰۰هزار راننده و مالک خودرو کمک برساند و چشم‌اندازش بدل‌شدن به اوبر کامیون‌ها ست.

با استفاده از این سرویس مشتریان سفارش‌های‌شان را در چند لحظه ثبت ld کنند و رانندگان نیز در سریع‌ترین زمان ممکن سفارش‌های موجود در منطقه را می‌بینند و بررسی می کند

همچنین بخوانید  حامد کلانتری: نوین‌ارزش می‌خواهد یکی‌از ۱۰ شرکت برتر سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها باشد

کارگاکس-برزیل

این استارتاپ برای فراهم کردن هوشمندترین روش های باربری کالاهای متنوع برزیلی با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات تاسیس شد.

کارگاکس در سال ۲۰۱۶ از گلدمن ساکس (سرمایه گذار اوبر)، سرمایه‌ی ۱۰میلیون دلاری دریافت کرد و از۱۰۰هزار کامیون بهره می‌برد.

هاچبنگ- چین

برآوردهای یک موسسه حسابرسی معتبر جهان نشان می‌دهد صنعت حمل و نقل چین بازاری ۱.۶تریلیون دلاری است که بیش از ۸۰درصد آن جاده‌ای است اما این بازار بزرگ چینی همچنان نامنسجم و ناکارآمد است.

هاچبنگ با هدف تغییر این وضع حمل‌ونقل در چین و با سرمایه‌‌ی غول‌های معتبری مانند Tencent ،  Hillhouse و All-Stars برپا شده و اکنون بیش‌از یک‌میلیارد دلار ارزش دارد.

این استارتاپ تا کنون با بیش از پنج‌میلیونو‌چهارصد هزار کامیون همکاری داشته و مدعی‌ است که در سال ۲۰۱۶ بیش از ۹میلیارد دلار هزینه سوخت را در چین کاهش داده و جلوی انتشار ۳۳میلیون تن کربن را گرفته است.

حمل‌ بار تراتزیت ری‌وی‌گُو-هند

این استارتاپ با کارکردی ساده، فناوری پیشرفته و کارکنان دوره‌دیده آشفته‌بازار باربری هند را متحول کند. ری‌وی‌گو با کمپانی‌های حمل و نقل بزرگ این کشور کار می‌کند. در سال گذشته سرمایه ۷۵ میلیون دلاری از گروه Warburg Pincus جذب کرد؛ یعنی بالاترین سرمایه‌گذاری در یک استارت‌آپ در هند.

یوشیپ- آمریکا و آلمان

دفترهای مرکزی این استارتاپ در تگزاس آمریکا و آمستردام هلند است اما در ۱۹کشور جهان خدمت‌رسانی می‌کند و فعال است. این شرکت تاکنون ۷۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و مزیتش هم این‌ها است: قیمت‌های مناسب و امکان حمل و نقل بارهای متنوع از بار معمولی گرفته تا خودروهای راهسازی و حتی حیوانات.

همچنین بخوانید  موانع موجود در شرکت‌‌ها برای همکاری با استارتاپ‌ها

ازی‌هاول- مالزی و سنگاپور

ازی هاول، در جنوب‌شرقی آسیا به سرعت رو به پیشرفت است. پلتفرم آنلاین ازی‌هاوی مشتریان را به راننده‌های محلی‌ای پیوند می‌دهد که صلاحیت‌شان تایید شده و بارشان هم به حد نصاب کافی نرسیده است. این شرکت مدعی است که هدف نهایی‌اش ساختن اکوسیستمی است نیازهای مشتریان، کمپانی‌های حمل و نقل را مقامات مسوول برآورده کند و داده‌ها را تجزیه و تحلیل داده‌ها کند.

تیرپورت- ترکیه

اپلیکیشن تیرپورت از پلتفرمی شبیه به اوبر بهره گرفته و بانیان‌‌اش مدعی‌اند بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه برای فرستادن کالا در ترکیه است. این رهگیری آنلاین بار روی نقشه  را ممکن کرده است و هدف بلندمدتش جابه جایی ۲۰ هزار بار در روز و ارتقا تا بزرگترین پلتفرم سازوکار لجستیک منطقه در یک بازه زمانی سه‌ساله بوده است.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
نوین ارزش
مطالب مرتبط
چگونه سرمایه گذاری کنیم

چگونه سرمایه‌گذاری کنیم

۱. افق زمانی در سرمایه‌گذاری، دوره یا زمانی است که فرد انتظار دارد سرمایه‌گذاری را تا زمانی که نیاز به پس‌گرفتن پول باشد، ادامه دهد.