شبکه های اجتماعی ما:
استارتاپ رمز ارز ثروت

بهترین سن‌وسال راه‌انداختن کسب‌وکار چه زمانی است؟

اگر از شما بپرسند که بهترین سن راه‌انداختن یک کسب‌وکار، چندسالگی است، چه پاسخی دارید؟ راه‌انداختن یک کسب‌وکار، کار آسانی که نیست و اتفاقا بسیار سخت است و تجربه‌ی کافی، اشتیاق و البته تحمل فشار‌های فراوانی می‌طلبد. اما معمولا همه این ویژگی‌ها در دوران زندگی، در یک سن و باهم در یک فرد جمع نخواهند شد.

۳۰سال طلایی ولی…

معمولاً بهترین سن شروع کارآفرینی در اوایل دهه ٢٠ تا اواسط دهه ۵٠ زندگی است چون هنوز آدمی آن‌چنان درگیر تعهد خانوادگی نشده‌ است و زمان زیادی از وقتش به خودش تعلق دارد. ولی این نکته بدان‌معنا نیست که مردمانی با سن بالای ۵۵سال انگیزه و توان راه‌ انداختن یک کسب‌وکار تازه ندارند.

میان سالی احتمالا بهترین سن است

اگر مرد یا زنی ازدواج نکرده‌ و برنامه‌ای هم برای آن ندارد،  بهترین سن راه‌انداختن  کسب‌وکارهای تازه برای آن‌ها٣۵ تا ۴٠سالگی  است. در این سن، انسان‌ها احتمالا بهترین ترکیب انرژی و تجربه را دارند. هرچند، چالاکی ذهن یک جوان ٢۴ساله را ندارند ولی می‌توانند کمبود این چالاکی را با تجربه و تخصص‌شان جبران کنند.

آسان‌ترین راه برای پول درآوردن در ایران

و اما نتیجه…

به عنوان یک عدد، می‌توان در در نخستین پیشنهاد ٢۴سالگی را پیشنهاد کرد چون محققان دریافته‌اند که ٢۴سالگی اوج فعالیت ذهن است و بعد از آن روند نزولی خواهد داشت. پس هر انسانی فرصت زیادی ندارد.

در اوایل دهه ٢٠سالگی توانایی، سرعت و خلاقیت مغز در بهترین حالت برای کلیدزدن یک استارتاپ است. فرض کنید که انرژی فیزیکی در این سن اجازه‌ی کار شبانه‌روزی را به فرد می‌دهد. اما باید مراقب بود که یک فرد ٢٠ساله تجربه کافی برای پیش‌گیری از اشتباهات را ندارد. ولی بهتر است با اشتباهاتش روبه‌رو شود. چون آغاز کردن یک کسب‌وکار در هر سنی احتمالا اشتباهاتی دربرخواهد داشت.

همچنین بخوانید  حامد کلانتری: نوین‌ارزش می‌خواهد یکی‌از ۱۰ شرکت برتر سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها باشد

اما پاسخ این مساله این است که: هر زمانی که توانستید! اگر انسان روحیه ریسک پذیری، انرژی و شور و اشتیاق برای شروع یک استارتاپ را دارد، هیچ‌گاه برای این کار دیر یا زود نیست.

 

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
نوین ارزش
مطالب مرتبط
چگونه سرمایه گذاری کنیم

چگونه سرمایه‌گذاری کنیم

۱. افق زمانی در سرمایه‌گذاری، دوره یا زمانی است که فرد انتظار دارد سرمایه‌گذاری را تا زمانی که نیاز به پس‌گرفتن پول باشد، ادامه دهد.