شبکه های اجتماعی ما:

جاده‌ای که آی‌بار در آن پیش می‌رود

«آی‌بار» یک سامانه‌ی هوشمند مدیریت حمل‌ونقل بار است که از زمستان ۱۳۹۹ به سبد سرمایه‏‌گذاری نوین‌ارزش وارد شد. سرمایه‌گذاری نوین‌ارزش در این سامانه ازجمله مسیرهایی بود که به گسترش دامنه‌ی کار نوین‌ارزش کمک شایانی کرد.

حمل‌ونقل هوشمند یا “Intelligent Transportation Systems” دسته‌ای از ابزارها، امکانات و تخصص‌ها را دربرمی‌گیرد از مهندسی ترافیک تا فنآوری‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و مخابراتی که همگی به بهبود کارآیی و ایمنی حمل‌ونقل یاری خواهند رساند. این سیستم‌ها در برنامه‌ریزی نظام حمل و نقل زمینی دنیای امروز، نقش بسیار مهمی بازی می‌کنند.

اﻣـﺮوزه‌روز گرفتاری‌های ﺣﻤﻞ‌وﻧﻘﻞ؛ یعنی آﻟﻮدگی‌های زﯾﺴﺖ ﻣﺤﯿﻄﯽ، مصرف اﻧﺮژی و اتلاف وقت، ﺧﺴـﺎرتﻫﺎی ﻣﺎدی و ﻣﻌﻨﻮی حادثه‌های مرتبط با خودرو، ﻧﻈﺎرت و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ بر ﺣﻤﻞ‌وﻧﻘﻞ ﺑﺮون‌شهری، در بسیاری جاهای جهان به یک بحران بدل شده است. از این رو درعصر انفجار اطلاعات، فعالان حمل و نقل کوشش دارند تا فناوري اطلاعات را راهكاري قرار دهند برای از ميان برداشتن این گرفتاری‌های اساسي مديريت ترافيك و حمل‌ونقل.

آی‌بار حمل‌ونقل هوشمند بار از سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‏ای وزارت راه‌وشهرسازی، «مجوز بازارگاه الکترونیکِ حمل بار جاده‌ای» دارد.

هدف کلیدی از طراحی و اجرای این سامانه، دادن ابزاری به‌دستِ صاحبانِ عمده‌ی بار بود تا با بهره‌ از آن بتوانند، فرآیند حمل بار بین‌شهری را به‌شیوه‌ی هوشمند و یکپارچه مدیریت کنند.

به‌طور خلاصه، مهم‌ترین مزیت‌های رقابتی آی‌بار نسبت به رقیبانش را می‌توان، این‌چنین فهرست کرد:

۱. فراهم‌کردنِ زیرساخت مدیریت عملیات حمل‌ونقل بار؛ از زمان ثبت‌ سفارش‌های بار تا تحویل آن در مقصد- با قابلیت اتصال به سامانه‌ی یکپارچه‌ی صاحبان عمده بار؛

۲. فراهم‏‌آوردن زیرساخت یکپارچه استعلام سفارش‌های بار و بارنامه در سراسر کشور- با بهره‌گیری از خدمات وب‌سرویس آی‏بار؛

همچنین بخوانید  مزیت‌های کلین‌شیت در نامش پیدا است

۳. مدیریت پرداخت به ذی‏‌نفعان حمل بار بین شهری (رانندگان، باربری، کارگزار و…)- با بهره‌گیری از راهکار کیف‌ پول؛

۴. فراهم‌کردن خدمات ارزش افزوده برای رانندگان – در قالب راهکار «باشگاه رانندگان» که خدمات بیمه، خرید تجهیزات مصرفی و… را دربرمی‌گیرد؛

۵. شناسایی الگوی رفتاری رانندگان حمل‌و‌نقل بار برای رتبه‏‌بندی کارکرد آن‌ها و فراهم‌کردن خدمات متناسب.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
نوین ارزش
مطالب مرتبط
چگونه سرمایه گذاری کنیم

چگونه سرمایه‌گذاری کنیم

۱. افق زمانی در سرمایه‌گذاری، دوره یا زمانی است که فرد انتظار دارد سرمایه‌گذاری را تا زمانی که نیاز به پس‌گرفتن پول باشد، ادامه دهد.