شبکه های اجتماعی ما:
چه‌گونه استارتاپ‌ها را نام‌گذاری کنیم

پنج قانون طلایی درباره نام‌گذاری استارتاپ‌ها

توسعه‌ی شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی، شیوه‌ی ارتباط ما انسان‌ها را باهم را تغییر داده است و به‌دنبال آن، حتی سبک و اهمیت نام‌گذاری ابزارها در این فضای اجتماعی پرسرعت هم آن هم تغییر کرده است. اهمیت نام گذاری کسب‌وکارها و ازجمله استارتاپ‌ها در روزگار کنونی دوچندان شده است. چون افزون‌بر نام شرکت و کسب‌وکار که دو دهه پیش هم اهمیت داشت، حالا نشانی وب سایت و شبکه‌های اجتماعی این کسب‌وکار هم اهمیت مستقلی پیدا کرده‌اند و به آن نام شناخته می‌شوند. حالا بیایید چند قاعده‌ی مهم و اصلی نام‌گذاری استارتاپ‌ها را باهم مرور کنیم.

 

١آدرس وبسایت کوتاه باشد!

نام کسب‌وکار و شرکت شما معمولاً نشانی URL شما خواهد بود و برای همین حتماً باید آن را کوتاه انتخاب کنید. متخصصان می‌گویند که ترجیحا شمار حروف این نام هفت حرف یا کم‌تر باشد و اگر نام دامنه به ١٠ حرف برسد، بازدید کنندگان وب‌سایت هفت‌درصد کم‌تر می‌شوند. به عبارت دیگر، به ازای هر حرفی که به هفت کاراکتر دامنه افزوده شود، دودرصد بازدیدکنندگان وبسایت کم می‌شوند.

 

٢ نام‌های مبهم هم سود دارد و زیان

این روزها، شرکت‌ها را می‌کوشند نام کوتاه و به یاد ماندنی برای خویش انتخاب کنند. حتی اگر این نام ساختگی، بی‌معنا و بی‌ربط باشد. (به طور مثال اسپاتیفای و آمازون). اما عمل کردن بنابر این رویه، گاهی شما را تا ناچار می‌کند هزینه گزاف خرج کنید تا کسب‌وکار اصلی‌تان را به مردم توضیح دهید. بهترین راه و البته پیچیده‌ترین راه، گزینش نامی است که هم به‌یادماندنی و هم روشنگر کاروبار شما باشد.

همچنین بخوانید  آغاز ثبت نام در الکام پیچ

چه‌گونه استارتاپ‌ها را نام‌گذاری کنیم

٣فکری هم برای صوت بکنید!

با رواج سیستم‌های کنترل صوتی موبایل‌ها، تلفظ آسان اسامی اهمیت بسیاری پیدا کرده است. بهتر است نام شرکت همان‌طورکه تلفظ می‌شود، نوشته شود تا باعث اشتباه کنترل‌کننده‌های صوتی نشود.

 

۴حواس‌تان به صفحه‌های موبایل باشد!

کاربران این روزها با یک نگاه به صفحه موبایل‌شان باید متوجه شوند شما دقیقاً چه کاری می‌کنید و بخش زیادی از این مهم را نام کسب‌وکار و طرز نوشتن آن پیش می‌برد.

 

۵در تله‌ی نام‌گذاری نیفتید!

با همه‌ای تفاسیر، اگرچه نام گذاری یک استارتاپ بسیار اهمیت دارد ولی اهمیت آن به‌اندازه‌ی تولید یک محصول با کیفیت و مطلوب نیست. آن‌قدرها که برخی متخصصان بازاریابی می‌گویند که نام و حتی لوگوی شما، اهمیت زیادی ندارد و آن‌چه یک کسب‌وکار را خوش‌نام یا بدنام می‌کند، مطلوب یا نامطلوب‌بودن مصرف محصول آن کسب‌وکار و کیفیت آن است. خلاصه نام و لوگوی شما بخشی از محصول شما است، نه مقدمه یا همه‌چیز کسب‌وکارتان.

 

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
نوین ارزش
مطالب مرتبط
چگونه سرمایه گذاری کنیم

چگونه سرمایه‌گذاری کنیم

۱. افق زمانی در سرمایه‌گذاری، دوره یا زمانی است که فرد انتظار دارد سرمایه‌گذاری را تا زمانی که نیاز به پس‌گرفتن پول باشد، ادامه دهد.