شبکه های اجتماعی ما:

چگونه صندوق سرمایه‌گذاری راه بیندازیم؟

صندوق سرمایه‌گذاری، محل جمع‌آوری سرمایه‌های متعلق به چندین سرمایه‌گذار است که برای خرید جمعی اوراق بهادار از آن استفاده می‌کنند به نحوی‌که هر سرمایه‌گذار مالکیت و کنترل سهامش را حفظ می‌کند. صندوق سرمایه‌گذاری در مقایسه با سرمایه‌گذاران مستقل، امکان انتخاب گسترده‌تر از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، با تخصص مدیریتی بیشتر و هزینه‌های سرمایه گذاری کم‌تر فراهم می‌کند.

در سازوکار صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران فردی ناچار نیستند درباره‌ی ابعاد نحوه‌ی سرمایه‌گذاری دارایی‌های صندوق تصمیم نمی‌گیرند. آن‌ها به سادگی یک صندوق را براساس اهداف، ریسک، کارمزد و عوامل انتخاب می‌کنند.

مدیر صندوق بر صندوق نظارت می‌کند و تصمیم می‌گیرد که چه اوراق بهاداری را باید نگهداری کند، در چه مقدار و چه زمانی اوراق بهادار باید خرید و فروش شود. یک صندوق سرمایه‌گذاری می‌تواند مبتنی بر شاخص بازار بورس یاشد، یا می‌تواند کاملاً متمرکز باشد، مانند  IHETF که در سهام شرکت‌های کوچک سرمایه‌گذاری می‌کند.

اکثر دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک تعلق دارند. این صندوق‌ها سهام جدیدی را منتشر می‌کنند، که با خرید آن توسط سرمایه‌گذاران پولی به مجموعه اضافه می‌شود و با بازخرید سرمایه‌گذاران، سهام باطل شده و سرمایه آن‌ها مسترد می‌شود، که معمولاً این وجوه نیز فقط یک بار در پایان روز معاملاتی قیمت‌گذاری می‌شوند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری معمولا با تعداد ثابتی سهام دادوستد می‌شوند و ارزش خالص دارایی آنها نیز به طور روزانه محاسبه می شودو معاملات آن نیز بر اساس عرضه و تقاضای روزانه است.

 

چگونه صندوق سرمایه‌ گذاری راه بیندازیم

سرمایه گذاران سهام صندوق های مشترک را از خود صندوق یا از طریق کارگزاری برای صندوق خریداری می کنند و نه از سرمایه گذاران دیگر. قیمتی که سرمایه گذاران برای صندوق سرمایه گذاری می پردازند، ارزش خالص دارایی هر سهم صندوق به اضافه هر گونه کارمزد در زمان خرید است.

همچنین بخوانید  بهترین سن‌وسال راه‌انداختن کسب‌وکار چه زمانی است؟

سهام صندوق‌های مشترک «قابل بازخرید» هستند، به این معنی که سرمایه‌گذاران می‌توانند در هر زمانی سهام را به صندوق بفروشند. صندوق معمولاً باید به سرعت مبلغ را برای شما ارسال کند.

قبل از انتخاب صندوق سرمایه‌گذاری، مهم است که ریسک‌ها، هزینه‌ها و سایر ویژگی‌های آن را بدانید و زمان کافی را صرف تحقیق در مورد آن کنید تا تصمیمی آگاهانه بگیرید. ما می‌توانیم از شبیه‌ساز صندوق سرمایه‌گذاری استفاده کنیم، ماشین‌حساب‌ای که مشخص می‌کند چقدر باید برای یک نرخ بازده خاص سرمایه‌گذاری کنیم، با یک محاسبه ساده می توان اطمینان پیدا کرد از اینکه آیا صندوق با مشخصات سرمایه‌گذار مطابقت دارد یا خیر.

به‌عنوان سرمایه‌گذار، افراد می بایست امور مالی شخصی، اهداف و سطح ریسکی را که آمادهه قبول کردن آن هستند در نظر بگیریند تا سرمایه‌گذاری با مشخصات و شرایط آنها مطابقت داشته باشد.

یکی از عوامل کلیدی شرایط سرمایه گذاری است. هر صندوق دارای شرایطی برای تضمین، مدت سرمایه گذاری و بازارهایی است که در آن سرمایه گذاری می کند. سرمایه گذاران باید در حد توان خود سرمایه گذاری کنند. سایر عوامل کلیدی شامل بازخرید و کارمزد مدیریت یا دوره و نرخ بازده صندوق است.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
نوین ارزش
مطالب مرتبط
چگونه سرمایه گذاری کنیم

چگونه سرمایه‌گذاری کنیم

۱. افق زمانی در سرمایه‌گذاری، دوره یا زمانی است که فرد انتظار دارد سرمایه‌گذاری را تا زمانی که نیاز به پس‌گرفتن پول باشد، ادامه دهد.