شبکه های اجتماعی ما:

مدیر کلین‌شیت از جام‌جهانی استارتاپ‌ها می‌گوید

کلین‌شیت، استارتاپ فوتبالی و سرگرمی و از زیر‌مجموعه‌های نوین‌ارزش، دوم، سوم و چهارم شهریور، در مجموعه نوآوری نوین‌آمپر، نخستین تورنمنت جام‌جهانی استارتاپ‌های ایران را برگزار می‌کند. ۳۶تیم با کنسول بازی PS5 و بازی FIFA 22 در این دوره از بازی‌ها شرکت می‌کنند. از زبان آرش جهانگیری، مدیر کلین‌شیت، درباره این رویداد هیجان‌انگیز بشنوید.

۱. از جامجهانی استارتاپهای ایران بگوییداین ایدهی جذاب از کجا آمد؟

امسال، سال جام جهانی قطر است و این تورنمنت جهانی و پرهیجان برگزار می‌شود و کلین‌شیت هم یک اپلیکیشن فوتبالی است، تصميم داشتیم وداریم که فضای پر شور و هيجان امسال را برای مخاطبان‌مان دوچندان کنیم. برای همین هم به فکر برگزاری مجموعه برنامه‌هایی افتادیم که به تقویت این اتمسفر پرهیجان بین جامعه فوتبالی و طرفداران فوتبال کمک کنیم.

ما بخشی از اکوسیستم استارتاپی هم هستیم و خیلی از اهالی این اکوسیستم، طرفداران دو آتشه فوتبال و البته گیم هستند. ما خواستیم این شور و هیجان را ابتدا در میان همکاران و اکوسیستم خودمان ایجاد کنیم. این شد که به فکر برگزاری جام جهانی استارتاپ‌ها افتادیم.

۲. چند تیم در این تورنمنت شرکت میکنند و گروهبندیها کی تعیین میشود؟

فوتبال پی‌ اس فایو فیفا ۲۰۲۲

در نخستین دوره از این تورنمنت، ۳۶ تیم دو نفره شرکت دارند. هر کسب‌وکار، یک تیم دو نفره را به ما معرفی کرده است و این تیم‌های دونفره یکی از تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را انتخاب کردند و با کنسول بازی PS5 و بازی FIFA 22 با هم‌دیگر رقابت می‌کنند.

همچنین بخوانید  پنج نکته‌ی حقوقی که سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در یک استارتاپ باید بدانند

شکل برگزاری مسابقات و گروه‌بندی‌ها، دقیقا مانند جام جهانی قطر است. برای مثال، تیمی که ایران را انتخاب کرده، دقیقا باید با انگلیس، ولز و امریکا رقابت کند. این سه تیم در جام‌ جهانی با ایران هم‌گروه‌اند.

البته تیم هایی که یک تیم ملی مشترک را انتخاب کرده‌اند، باید در یک تک بازی با هم رقابت کنند تا تیم برنده مشخص شود.

مثلا اگر دو تیم، انگلیس را انتخاب کرده باشند باهم بازی می‌کنند و برنده بازی، می‌تواند تیم انگلیس را در جام جهانی استارتاپ‌ها برگزیند. البته تیم بازنده هم می‌تواند یکی از تیم‌های باقی‌مانده و حاضر در جام‌جهانی قطر را انتخاب کند.

 

۳. محل برگزاری این رویداد کجاست و آیا این رویداد در این سال فوتبالی تکرار میشود؟

این رویداد قرار است از دوم تا چهارم شهریورتوسط مجموعه کلین‌شیت و در مرکز نوآوری و خانه‌ی خلاق نوین‌‌آمپر برگزار شود.

همان‌طورکه اشاره کردم، این نخستین دوره این مسابقات است و با توجه به استقبالی که در همين چندروز از سوی استارتاپ‌های شرکت کننده و دیگر استارتاپ‌ها، باید دوره دوم این رویداد را برگزار کنیم. برای همین تا پایان سال ۱۴۰۱ حداقل چهار دوره دیگر از این جام برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم دوره بعدی این رویداد خارج از تهران باشد.

۴. آیا این رویداد پوشش تصویری زنده دارد؟

بله؛ ما در بستر آپارات و صفحه‌ی اینستاگرامی کلین‌شیت و نوین‌ارزش، پوشش زنده خواهیم داشت و مخاطبان می‌توانند این بازی‌ها را به‌صورت زنده دنبال کنند. و حتی در مسابقه پیش‌بینی این جام‌جهانی استارتاپی شرکت کنند.

۵. در برگزاری این رويداد چه همراهانی دارید؟

همچنین بخوانید  بازتاب گسترده‌ی خبر افتتاح مرکز نوآوری نوین‌ارزش و آمپر

همین‌طور که گفتم ایده اولیه رویداد به تیم کلین‌شیت تعلق دارد و تمام کارهای اجرایی این رویداد بر عهده تیم کلین‌شیت است. اما در این مسیر نخست، مجموعه نوین‌ارزش و مرکز نوآوری نوین‌آمپر و در مرحله‌ی بعد و از اطلاع‌رسانی، شرکت‌هایی مانند گرانتی آروند، اسنپ، کریپتو بازار، بیت‌پین، استارتاپ ۳۶۰ به عنوان حامی مالی برگزاری این رویداد و نیز حامی رسانه‌ای و معنوی در کنار ما قرار گرفتند. البته با توجه به استقبالی که از این رویداد شده است، ممكن است حامیان دیگری در بخش‌های مختلف با ما هم‌راهی کنند.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
نوین ارزش
مطالب مرتبط
چگونه سرمایه گذاری کنیم

چگونه سرمایه‌گذاری کنیم

۱. افق زمانی در سرمایه‌گذاری، دوره یا زمانی است که فرد انتظار دارد سرمایه‌گذاری را تا زمانی که نیاز به پس‌گرفتن پول باشد، ادامه دهد.