شبکه های اجتماعی ما:
بی مثل مارکت
bimeslmarket

استارتاپ بی‌مثل با نوع تازه‌ای از کالاهای دیجیتال به نام توکن غیرمِثلی یا NFT سروکاردارد.
NFT، کوتاه‌شده‌ی non-Fungible Token  است: یعنی «توکن غیر مِثلی.»
یک سکه از یک ارز دیجیتال همواره برابر است با یک سکه دیگر از همان ارز یا یک اسکناس هزار تومانی از هر جهت با یک اسکناس هزار تومانی دیگر یا پنج اسکناس ۲۰۰تومانی یکسان است اما دارایی‌های غیرمِثلی(Non-fungible) مثلاً لپ‌تاپ یا خودرو شما یا یک تابلوی نقاشی، هم ابزار مبادله نیستند و هم با کالایی شبیه خودشان یکسان نیستند.
NFTها ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای دارند: بی‌مثل‌اند؛ منحصربه‌فردند؛ کمیابند اما قابل معامله‌اند و می‌توان در نرم‌افزارهای چندکاربردی به کارشان گرفت.
NFT به کاربران امکان می‌دهد دارایی‌های دیجیتالی مانند املاک مجازی، هنری، آثار دیجیتال و لحظات ویدیویی را مالک شوند. مالک‌شدنِ دارایی‌های دیجیتال شبیه است به خرید درون‌برنامه‌ای اقلام در بازی‌های ویدیویی.
تفاوت بزرگNFTها منحصربه‌فردبودن است و البته به‌لطف فناوری بلاک‌چین، امکان انتقال آسان آن‌ها به مالک دیگری است.
بلاک‌چین، امن و تغییرناپذیر است و از این روی، مالکیت یک توکن غیرمثلی، معنای واقعی دارد. توکن‌های غیرمثلی مانند ارزهای دیجیتال معمولی (بیت کوین، اتریوم و …) روی کیف پول‌های دیجیتال ذخیره و منتقل می‌شوند و مالکیت یک NFT  به فرد دارنده‌ی کیف پول (کلید خصوصی) تعلق دارد.

استارتاپ بی‌مثل فعالیتش را با هدف فراهم‌آوردن زمینه‌ی تبادل دانش درباره تکنولوژی بلاکچین و با تمرکز بر توسعه توکن‏‌های NFT در این بستر آغاز کرده.
بی‌مثل تلاش دارد با برپایی زیرساخت‌های مناسب، زمینه را برای تولید توکن‌‏های NFT و تبادل آن بر بستر امن، برای کاربران فارسی زبان فراهم آوریم.
 بی‌مثل اولین پلت‌فرمی است که کاربران فارسی‌زبان را دنیای NFTها مرتبط می‌کند.
کاربران با ساخت اکانت در سامانه بی‌مثل مارکت و خرید یکی از اشتراک‌های ما می‌توانند به تعدادی که درخواست کرده‌اند، آثار‌شان را در پلتفرم Open Sea  به سند دیجیتال تبدیل کنند.

کاربران می‌توانند با استفاده از کیف پول و اکانت ثبت‌شده‌ی بی‌مثل‌مارکت در پلتفرم Open Sea به این پلتفرم وارد شوند و آثا‌رشان را به صورت مستقیم و به زبان فارسی ثبت کنند و در گام بعدی توسعه‌ی این پلتفرم، خواهند توانست به خرید و فروش NFTها بپردازند.

مزایای ثبت NFT از طریق بی‌‏مثل‌مارکت در مقایسه با ثبت مستقیم در  Open Sea امکان دسترسی آسان کاربران داخل ایران به روند ثبت NFT خود.
کاهش چشم‌گیر هزینه ثبت آثار نسبت به روش مستقیم ثبت در پلتفرم Open Sea امکان پرداخت ریالی در درگاه بانکی جهت NFT این آثار را می‌توان در بی‏‌مثل‌مارکت برای ساخت NFT ثبت کرد.

  • نقاشی
  • موسیقی
  • بازی‌های ویدئویی
  • میم‌ها
  • ویدئوها
  • GIFها

حق مالکیت آثار و اطمینان خاطر کاربران از تضمین این حق، بسیار مهم است و از این‌رو، بین سامانه‌ی بی‌مثل‌مارکت و کاربران قراردادی بسته می‌شود و بنابر آن تضمین می‌شود که این سامانه، به عنوان یک رابط کاربری بین کاربران فارسی‌زبان و پلتفرم Open Sea عمل خواهد کرد. این قرارداد با حفظ کامل حقوق کاربران و با تاکید بر بی‌ادعایی نسبت به مالکیت آثار، ثبت می‌شود.